FAQ

shape1
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal zakazane jest całkowite spożywanie alkoholu 48 godzin przed procedurą zaszycia.Wśród innych przeciwskazań można również wymienić:

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku – Disulfiram,
  • niektóre choroby układu krążenia,
  • choroba wieńcowa,
  • występowanie zaburzeń psychicznych (wyłączając psychozę alkoholową) oraz próba samobójcza w przeszłości.
Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?
Lek Esperal nazywany inaczej jako terapia awersyjna blokuje wydzielanie się enzymu (dehydrogenazy aldehydowej), który jest odpowiedzialny za rozkład spożytego alkoholu w organizmie człowieka. Jak człowiek napije się alkoholu, będąc zaszytym - w jego organizmie zaczynają pojawiać się bardzo nieprzyjemne skutki uboczne, które są bardzo podobne do kaca. Jednak są one znacznie bardziej dokuczliwe i intensywne. Należą do nich: silne bóle i zawroty głowy, mdłości i nudności itp. Nieprzyjemne objawy pojawiają się ok. 15 minut po spożyciu alkoholu i trwają nawet do 5 godzin.
Jak powinienem przygotować się do zabiegu?
Przed wykonaniem zabiegu zaszycia alkoholowego występuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu na 48 godzin przed całą procedurą implantacji wszywki.
Jakie są zalecenia po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?
Po wykonanym zabiegu implantacji wszywki nie można w ogóle spożywać alkoholu. Pacjenta obowiązuje ścisła abstynencja. Niedostosowanie się do zaleceń, może przynieść ogromne skutki uboczne, w najgorszym wypadku zagrażające nawet życiu Pacjenta. Dotyczy to nie tylko napojów alkoholowych (takich jak piwo, wino, wódka i innych alkoholi) lecz również innych produktów, które zawierają w swoim składzie alkohol. Nie można używać m.in.: płynów do płukania jamy ustnej, płynów po goleniu, syropów przeciwkaszlowych, kosmetyków, w których składzie występuje alkohol, octu.
Ile trwa zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?
Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal trwa od 20-30 minut. Przed zabiegiem każdorazowo przeprowadzany jest z Pacjentem wywiad medyczny, który wyklucza przeciwskazania do zaszycia.
Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest bolesny?
Zabieg zaszycia to zabieg bezpieczny i całkowicie bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (Pacjent podczas zabiegu jest całkowicie świadomy). Po zabiegu znieczulenie działa jeszcze przez kilka godzin, stąd nie jest konieczne przyjmowanie dodatkowych leków przeciwbólowych.
Czy po zabiegu mogę wrócić do pracy?
Pacjent po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest zdolny do pracy i aktywności fizycznej. Śmiało może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Wszywka nie wpływa również na koncentrację, stąd można prowadzić pojazd, nie ma ku temu przeciwskazań.
Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej Esperal?
Jednorazowy zabieg zaszycia, pozwala na działanie leku do 12 miesięcy. Po tym czasie nie ma przeciwskazań do ponownego wykonania zabiegu.
Czy lek jest oryginalny?
Tak, lek, który wykorzystywany jest u nas w gabinecie lekarskim jest oryginalny kupowany z hurtowni farmaceutycznej (pełna nazwa leku: Disulfiram WZF).
Czy po zabiegu dostanę zaświadczenie?
Tak do każdego zabiegu wykonywanego w naszym gabinecie wystawiane jest zaświadczenie.